Aktualności

Prace podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności

W dniu 22.09.2015, na posiedzeniu podkomisji nadzwyczajnej, której mam przyjemność przewodniczyć zakończyliśmy rozpatrywanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie niektórych innych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności. W środę 23.09 przedstawię sprawozdanie Czytaj więcej…

Z Karolina, przed
Aktualności

Europejski Kongres Ekonomiczny

Dnia 8 maja Poseł Piotr Ciesliński jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. polsko-japońskiej współpracy gospodarczej miał przyjemność, w ramach posiedzenia wyjazdowego zespołu na Europejskim Kongresie Ekonomicznym w Katowicach brać udział w dyskusji nt. polsko-japońskiej współpracy w zakresie transferu technologii dla polskiego sektora energetycznego. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Dnia 2 kwietnia Poseł Piotr Cieśliński miał  niewątpliwą przyjemność gościć w Parlamencie "studentów" Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lidzbarka Warmińskiego. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Konferencja zamykająca projekt pt. „Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”

W dniu 27.11.2013 roku Poseł Piotr Cieśliński uczestniczył w konferencji zamykającej projekt pt. "Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu". (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Konsultacje społeczne

Dnia 16 sierpnia 2013 roku Poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński brał udział w konsultacjach społecznych projektu Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020. Projekt określa obszary tematyczne, zakres oraz zasady wykorzystywania funduszy strukturalnych. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Wyjazdowe Posiedzenie Komisji Infrastruktury

W dniu 15 kwietnia Poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu Komisji Infrastruktury, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Jarosław Słoma, który przedstawił informację o stanie infrastruktury drogowej (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Konferencja prasowa poświęcona realizacji projektu „Termy Warmińskie”

W dniu 29.03.2013r o godz.11.00 w Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji projektu Term Warmińskich. Inicjatorem spotkania z lokalnymi i krajowymi  mediami był Starosta Lidzbarski Pan Jan Harhaj. Celem konferencji było odniesienie się do pojawiających się w ostatnim czasie w mediach nieprawdziwych  informacji na temat realizacji, kluczowego dla Lidzbarka Warmińskiego i regionu projektu. W spotkaniu uczestniczył między innymi  Pan Artur Wajs Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego oraz poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Jubileusz 700-lecia Ornety

W dniu 26.03.2013 poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński uczestniczył w uroczystych obchodach 700-lecia nadania Ornecie praw miejskich. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej ratusza. Podczas uroczystości wystąpił m.in. profesor Stanisław Achremczyk z referatem „Orneta-ośrodek myśli prawnej i samorządowej na Warmii”. Następnie miało miejsce podpisanie listu do potomnych „Ku wiecznej rzeczy pamiątce”. Poseł Piotr Cieśliński przekazał na ręce pana Burmistrza List Okolicznościowy (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Poseł Piotr Cieśliński w audycji radiowej „My, Wy, Oni”

Dnia 11.03.2013 roku na antenie Radia Olsztyn w audycji „My, Wy, Oni” posłowie na Sejm RP( Piotr Cieśliński PO, Jerzy Szmit PiS, Tadeusz Iwiński SLD, Tomasz Filimonow z ramienia RP oraz Elżbieta Wirska radna miasta Olsztyn z ramienia SP i Krzysztof Hećman burmistrz Kętrzyna z ramienia PSL) dyskutowali na temat strategii budowy infrastruktury drogowej w województwie warmińsko-mazurskim. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny

W dniu 07.03.2013r. odbyło się w Sejmie pierwsze posiedzenie Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego powołanego z inicjatywy Posła Platformy Obywatelskiej Piotra Cieślińskiego. Zespół ma charakter ponadpartyjny i składa się z parlamentarzystów reprezentujących wszystkie partie polityczne. Do zadań Zespołu będzie należało przede wszystkim: – podejmowanie działań służących rozwojowi Warmii i Mazur – wypracowywanie i przedstawianie organom Sejmu i Senatu, Rządowi oraz instytucjom europejskim rozwiązań dot. Warmii i Mazur – współpraca z samorządami (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Podpisanie umowy na rozbudowę drogi wojewódzkiej 513 Pasłęk-Orneta-Lidzbark Warmiński

W dniu 14 lutego 2013 roku w Urzędzie Miasta w Ornecie odbyło się oficjalne podpisanie umowy na rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej 513 na trasie Pasłęk - Orneta - Lidzbark Warmiński. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy robót. W uroczystości podpisania umowy uczestniczył poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

X Bal Charytatywny

Dnia 08.02.2013 roku w hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim odbył się X Bal Charytatywny zorganizowany przez Powiatowy Zarząd Platformy Obywatelskiej w Lidzbarku Warmińskim. Działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej zebrali się w swoim gronie nie tylko po to, aby miło spędzić czas ale też żeby zebrać środki na pomoc dla najbardziej potrzebujących. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Wręczenie prezentów

Boże Narodzenie to w polskiej tradycji czas świątecznych prezentów. Już od kilku lat Platforma Obywatelska powiatu lidzbarskiego organizuje w okresie karnawału bale charytatywne w trakcie których zbierane są fundusze na zakup prezentów dla najbardziej potrzebujących. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Świąteczne prezenty

W dniu 18 grudnia 2012r. Poseł Piotr Cieśliński rozpoczął świąteczne wręczanie prezentów. Z inicjatywy Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej na terenie całego województwa, zostaną rozdane paczki świąteczne dzieciom z rodzin o niskim statusie materialnym lub (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Obchody święta Niepodległości w Lidzbarku Warmińskim

W dniu 9 listopada w 9. Warmińskim Pułku Rozpoznawczym odbyły się uroczystości upamiętniające 94. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r. po 123 latach niewoli. Obchody święta Niepodległości były okazją do podziękowania żołnierzom XI zmiany, którzy powrócili z misji w Afganistanie. W imieniu posła Piotra Cieślińskiego Dyrektor biura Cezary Styczewski podziękował dowództwu jednostki za zorganizowanie uroczystości. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Ratyfikacja umowy pomiędzy Polską a ESA

W dniu 23.10.2012 r. odbyło się głosowanie w sprawie ratyfikacji Umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Europejską Agencją Kosmiczną w sprawie przystąpienia Polski do Konwencji o utworzeniu Europejskiej Agencji Kosmicznej i związanych z tym warunków, podpisanej w Warszawie dnia 31.07.2012 r., oraz Konwencji o utworzeniu Europejskiej Agencji Kosmicznej, sporządzonej w Paryżu dnia 30 maja 1975 r. (więcej…)

Z Karolina, przed
Aktualności

Super Belfer 2012

16 października 2012 roku zakończono głosowanie na Super Belfra 2012. W konkursie mogli wziąć udział nauczyciele i nauczycielki zgłoszeni przez uczniów do redakcji Dziennika Elbląskiego. Głosy można było oddawać od 14 września do dnia 9 października. (więcej…)

Z Karolina, przed